Press "Enter" to skip to content

Kelionė į čiukčių žemes

Jeigu Jus traukia tolimoji šiaurė su savo pašvaistėmis ir lokiais bei stebuklinga čiukčių magija, verta pasidairyti kur kas toliau nei Laplandija ir keliauti į patį šiaurės ašigalį. Šiaurės ašigalyje Jus pasitiks čiukčiai, gyvenantys savo ledų trobelėse ir kalbantys kapotomis kalbelėmis, kurių ten yra tūkstančiai. Kaip susikalbėti su tokiais čiukčiais ir ką ten taip toli šiaurėje veikti? Šis straipsnis padės atsakyti į šiuos ir kitus Jūsų mistinius klausimus.

Ką veikti tolimojoje Arktyje?

Tikrai ne ieškoti naftos, kaip pasakytų Trampas. Jūs čia nesiruošiate padaryti ir jokios invazijos, nes tokie dalykai kaip naudingosios iškasenos Jūsų net nedomina. Esate tik paprastas žmogus… Kaip Jūs išsikastumėte naftą – su rankomis? Kaip ją pasiektumėte? Bet dabar ne apie tai. Dabar apie tai, ką veikti čiukčių viešnagėje. Taigi, pakalbinkite juos, pabendraukite su jais. Kaip su jais bendrauti ir kalbėti čia jau kitas klausimas.

Tolimieji čiukčiai nemoka nei anglų, nei rusų, nei jokios skandinavų kalbos. Jie kalba savo agliutinacinėmis tarmelėmis, kurios, kaip kiekvienas filologas pasakytų, skamba kapotai. Bet kalbėti žodžiais dažnai ir nereikia, nes kalba žmogaus širdis. Širdimi kalbėkite.

Čiukčių svetingumas ir papročiai

Čiukčiai yra labai svetingi ir jie pavaišins Jus ruonio ar banginio mėsa. Priimkite čiukčių vaišes ir jų neatsisakykite, nes kitaip užrūstinsite jų svetingumą. Kita vertus, Jums čia nelabai iš ko ir bus rinktis, nes matyt būsite alkanas, o tai yra vienintelis šiuose kraštuose egzistuojantis maistas. Toks reiškinys kaip vegetarizmas ar veganizmas čia tiesiog išnyksta, todėl niekam nebus įdomūs Jūsų tokie išsidirbinėjimai.

Valgykite valgykite valgykite! Valgykite žuvį ir mėsą. Valgykite. Jūs žinokite, kad kiekvieną ruonį čiukčiai nudiria su meile. Vėliau Jums pasiūlys užeiti į namuką ir prisėsti prie lauželio. Čia pamatysite ir čiukčių meną, išgirsite jų dainuojamas gomurines dainas ir mušamus būgniukus.

Jeigu nenušalsite savo pakalio ir tokių ekstravagantiškų įspūdžių dar nebus per akis, galite pasiprašyti į poledinę žūklę. Gerų vėjų čiukčių žemėse!