Press "Enter" to skip to content

Kupranugario pasturgalis

Braškių daigai yra daiginami geroje dirvoje atitinkamu pavasario metu. Dirva turi būti nei per sausa, nei per drėgna. Braškės mėgsta saulėtas dienas ir saulės šviesoje nokina savo vaisius, tačiau joms reikalingos ir lietingos dienos. Kitais metais galima persodinti braškių daigus ir sulaukti naujų skanių uogų.

Kas tikėjosi, kad šis tekstas bus apie kupranugarių balnojimą, tai turime Jus skaudžiai nuvilti. Nesužinosite čia ir apie arklių šukavimą. Skaitytojas liko labai įsižeidęs ir pasipiktinęs, nes tikėdamasis sužinoti apie kupranugarius, skaito tekstą visiškai ne į temą apie kažkokias tai braškes.

Didelis netaktas ir autoriaus atsiprašymas, bet šis tekstas, deja, buvo užvadintas neteisingai ir yra skirtas braškininkams. Jis tauriai pasitarnaus visiems sodininkams. Na ar labai supykote? O gal nieko tokio, paskaitykite apie braškes, juk irgi labai įdomu? Ar vis tik norėjote skaityti apie kupranugarius? Na gerai, tuomet pasakosim apie tuos kupranugarių pasturgalius.

Taigi, braškių galima užsiauginti visokių. Oi, tai yra, kupranugarių pasturgalių būna visokių. Vieni yra lengviau balnojami, kiti kiek sunkiau, bet esmė tame, kad kupranugariams beveik nereikia gerti ir galite juos naudoti jojimui per dykumą. Braškių raudonumo ryškumą lemia trąšos ir oro sąlygos, kuriomis jos buvo užaugintos. Oi oi… Kupranugariai būna rudi, bet būna ir ne tokie rudi. Būna dykumų smėlio spalvos.

Kaip reikia prižiūrėti braškes, tai yra, kupranugarius?

Braškėms, tpfu! kupranugariams, priežiūros beveik nereikia. Duokite jiems paėsti ir kartą per savaitę truputį išgerti (ne to, ką geria gyvenimu nusivylę žmonės, o vandens). Kupranugariai iš pažiūros labai mieli gyvūnai ir sutverti ilgoms kelionėms. Pavyzdžiui jeigu norite nujoti nuo Kaišiadorių iki Jonavos, tai imkite kupranugarį ir nepasigailėsite. Kupranugaris padės įveikti ilgiausius atstumus.

Linkime Jums gero ir ilgo gyvenimo jodinant kupranugarius. Nepamirškite kupranugariui uždėti kepurę su beisbolo komandos emblema. Ši kepurė apsaugos jį nuo per daug kaitrių ir tūžmingų saulės spindulių, kuriuos tenka patirti mums kaitriu vasaros metu Lietuvoje, ypač liepą ar rugpjūtį.

Teksto apie braškes pabaiga.