Press "Enter" to skip to content

Tikras ir nepramanytas, kvapą gniaužiantis pasakojimas apie tai, kaip dvi sraigės lenktyniavo

Kartą lenktyniavo dvi sraigės. Susitikusios dvi riestauodegės kamanų kempsyne nusprendė susirungti ir pasižiūrėti, kuri yra greitesnė, taigi, vadinasi ir geresnė. Jos susilygiavo greta ir sulig duotu signalu ėmė šliaužti. Atstumas buvo labai ilgas – 50cm. Kova buvo įnirtinga. Viena sraigė šaute šovė į priekį ir aplenkė kitą. Ši neatsiliko ir per sąlyginai trumpą laiko tarpą ją prisivijo ir net aplenkė dviem milimetrais.

Lenktynės buvo prasidėjusios vos užtekėjus saulei. Jau artinosi vakaras, o sraigės dar buvo nušliaužusios tik apie 20cm. Laukė sutemos. Staiga viena sraigė užsikabino už medinio šapo ir sustojo. Kita nekreipė į ją dėmesio ir, pasinaudojusi proga, išsiveržė į priekį. Vėliau ana sraigė atkibo nuo šapo, tačiau pasivyti buvo jau beveik nebeįmanoma.

Apie devintą valandą vakaro nusileido saulė. Visas atstumas dar nebuvo įveiktas – liko apie 15cm. Teko daryti pertrauką ir pratęsti varžybas kitą dieną. Abi sraigės, pagal taisykles, turėjo likti savo vietose ir nejudėti, jos užmigo.

Ryte gerokai palijo. Žemė sušlapo, todėl sraigės žaibišku greičiu – vos per 4 valandas įveikė likusį 15cm atstumą. Laimėjo sraigė nr. 2.

Intriguojančios lenktynės

Vykusias lenktynes stebėjo susirinkę miško gyventojai. Barsukas nuolatos bambėjo ir komentavo kaip lėtai viskas vyksta. Briedis net nematė lenktyniaujančių sraigių, nes jos buvo jam per mažos. Kumelaitė garsiai žvengė ir žvairavo į šonus – ji iš tiesų net nesuprato, kas vyksta. Miško paukščiai garsiai klegėjo ir visur vyravo visiškai padrikas chaosas.

Ilgainiui gavosi taip, kad sraigių niekas nebestebėjo. Ši įnirtinga kova buvo tokia įdomi, kad teisėjas bebras tiesiog užmigo vietoje, ypač atėjus vakarui. Vėliau briedis atsitraukdamas į savo namus vos nesutrypė sraigių, išgelbėjo tik kelyje pasitaikę akmenys, kuriuos jis nusprendė aplenkti ir eiti ratu.

Kitą rytą, kai sraigės baigė lenktynes, visi miško gyvūnai dar miegojo saldžiu nakties miegu. Tik ūbaudamos pelėdos viską paslapčia stebėjo akylai ir nuodugniai.